s/y HILJA

Kolmapäevast sai neljapäev ja ongi reede…

Avaleht > Blogi

Mõni on siin nii kaua seisnud-oodanud, et linnud on vööriankrusse pesa pununud (linnuke ise pildi keskel)
Reede, 26.aprill 2024, kell Panamas 22:30 (03:30 UTC, Eestis laupäev 06:30), Panama – Colon’i lähedal küla nimega Sherman, Shelter Bay Marina, liigutud 0 miili.

Teisel pool kaid seisab laev nimega Tiger – sellele on mitmeski mõttes juba elu tekkinud. Ankrul on linnupesa ja roolimehe toolil hakkavad varsti rätikud uut elu looma 🙂

Võtsin ette pannkookide tegemise kohalikust jahust. Kuna minu leksikasse 😉 on hispaania keeles lisandunud ka sõnad leche ja huevo, siis juhendit lugedes tekkis kahtlus, et Eesti valmisjahuga võrreldes võib valmistamisel olla erinevusi.

Trükkides teksti (kuna inglise keelset versiooni pakendil polnud) translate’i – selguski, et jahule tuleb lisada piim ja muna (seltskonnaks valin enese 😆)
Näeb täiesti pannkoogi moodi välja
Siiski maitse veidi kaerajahu poole “kaldu”. Aga no kui muud pole, siis pidavat ju konn ka kala olema 🙂
Säärase sadama teadete tahvli rolli täidab täna WhatsApp või Facebook (FB pigem vähem) – arvatavasti toimib vana ikkagi ka tänapäeval

Kui Eestist teele asusin, siis tegelikult polnud plaanis sedavõrd kaugele jõuda. Seetõttu on mul ankruketti edasistesse oludesse väga vähe! 20 meetrit.
Korallide vahele pole mõtet ankruotsa (köit) lasta, sest see hõõrdub üsna kiirelt katki.
Seetõttu kasutatakse ainult ketti. Samuti on ankrualade sügavused suuremad.
Hulkuva Kassi (Stray Cat) nimelise katamaraani kapten kuulutas, et seoses keti vahetusega müüks ta 300 jalga vana ketti maha.

Mulle piisab 150 jala (umbes 50 meetri) pikkusest ja kuna ta oli nõus pool ära andma 300.- dollari eest, siis tegime diili!

Juba mitmendat päeva kallab tõsiselt vihma. Taanlased on üsna nördinud, kuna just siis kui nad olid põhja lihvimised lõpetanud ja valmis alustama värvitöödega – hakkas lahinal sadama.

Sadama chat’is kirjutas üks irvhammas, et sadamakapten võiks ülevalt tuleva veekraani sulgeda ja avada kaidele suunduva veetoru kraani (siin on igal päeval veekatkestused, viimasel ajal olevat veevarustusega probleeme ja seetõttu tuuakse suurte rekkatsisternidega sadama reservuaaridesse vett juurde – raha selle eest pole küsitud 😎)

Oi see on tore pilt!! Agent tõi lisavendrid ja pikad otsad!

Hilja kanali läbimise ajaks on homme! Sadamast paar miili eemal asuval ankrualal tuleb “pilot’i” peale võtmiseks kell 12.30 valmis olla.
Tundub, et lõpuks saab passimise aeg läbi! Eks näis – mis edasi juhtuma hakkab! 🙂

Viimased postitused

Saa teavitusi, kui Hilja postitab