s/y HILJA

Ootaja aeg on pikk

Avaleht > Blogi

Hilja laseb kuumal päikesel paista oma laia p…se, vabandust – tüseda ahtri peale 😎
Teisipäev, 23.aprill 2024, kell Panamas 18:50 (23:50 UTC, Eestis juba kolmapäev 02:50), Panama – Colon’i lähedal küla nimega Sherman, Shelter Bay Marina, liigutud endiselt 0 miili.

Mul ei ole mitte millestki kirjutada…

Sadam pakub 2 korda päevas eelregistreerimisega n-ö shuttle-bus’i teenust Colon’i. Saab näiteks suurest poest vajalikku ostmas käia. Tõin kolm kotitäit 🙂

Mis ma ikka sellest kirjutan, et käisin poes…
Nädal aega paigas olnud ja saavadki mõned produktid otsa, pigem värsked asjad.
Agent ütleb, et oleks ma varem diili teinud, küllap ta juba hakkaks kohta mulle leidma, aga mul sai ju “alles” nädal passimist.

Ega ta jutul tundub veidi tagapõhja olevat, sest käisin täna vendreid ja pikki otsi laeva tõstvaid (agendid pakuvad laenutamise teenust ja toovad enne kanalisse suundumist oma klientidele) purjetajaid “küsitlemas” – kes on 3, mõni 4 nädalat oodanud. Tuttavate taanlaste aeg on viies mai…

Poest toodud kaup – mõned asjad juba külmikus, aga väga olulised olid ka pildi keskel olevad kohalikule mobiilile mõeldud 3-dollarised ettemaksukaardid

Foto paremas servas on kohalik pannkoogijahu – kõik laeva jäänud jahud sisaldasid elu (putukad või hallitus) 😢. Möödunud pühapäeval jäidki pannkoogid söömata – loodetavasti homme õnnestub kondentspiimaga (senini on seda igal pool müüdud!) süüa 😋

Internetiga on siin paras tsirkus. Mõistagi levib sadamas kurivaim – wifi 😉
Aga nagu ikka, et see veidigi andmeid liigutaks, siis on vaja raha maksta.
Tasuta saab üheks tunniks ja minust poole noorem inimene ütleks, et sellise “läägamisega” saab ainult kolme-sõnalisi sõnumeid vahetada.
Pildi saatmise ajaga jõuaks õllest purju jääda 🍺

Kollaaž erinevalt paigaldatud Starlink’i antennidest

Eesti mobiilioperaator on oma hinnad umbes sama jaburad arvutanud nagu ka sadam tasulise wifi eest küsib.
Lahenduseks on kohalik – ettemaksuga sim-kaart.
See tuleb alates eelmisest aastast passist fotoga netis registreerida. Täiesti teostatav – ja ongi 5-6 dollari eest nädalaks piiramatu nett olemas!!!
Umbes neljandal päeval hakkas mingi jama neti jagamisega…
Kohaliku kaardiga telefonis internet on – kõik toimib. Aga läpakasse või tahvlisse ei jaga…
Täna siis lõpuks sain teada – muidu piiramata pakettidel on jagamise puhul limiit!
Minu paketil 2 Gb!!! 😢
Mul wifi hotspot‘iga jagamise sellise nüansiga esmakordne kokkupuude!

Aga tundub, et paljudel purjetajatel ongi kõrini netti pääsemise muredest ja lihtsam on (isegi sadamas kasutamiseks) hr. Musk’i poolt pakutav Starlink installeerida. See vidin on vist juba üsna tavapärane aparaat purjeka sideseadmete nimekirjas.

Veel üks lisaseade – konditsioneer. Foto naaberjahi ukse-esisest. Vaiksel õhtul kail kõndides, on kuulda, kuidas selline nii mõnelgi pardal uriseb.

Õnnestuski mittemillestki juskui mingi jutt kokku kirjutada! 😆

Viimased postitused

Saa teavitusi, kui Hilja postitab