s/y HILJA

Kalalaevade vahelt Inglismaa poole

Avaleht > Blogi

Kõik rohelised (punane muidugi ka) on kalalaevad. Tundub, et kohalikule rahvale kala maitseb
Neljapäev, 13.oktoober 2022, Hollandi kell 23:00 (21:00 UTC), Haag’ist 15 miili põhjas, sõidetud 984 nm (Ijmunden’ist 13 nm, 2,5 tundi).

Külaliskai (esiplaanil) on tühi

Öösel ei leidnud kohe M-tähega märgistatud külaliskaid. Hommikul sadamakontoris, kuuldes et juba õhtul lahkun, lubati samal kohal edasi olla.

Stiilne värav, avaneb mõistagi vaid koodiga
Oi ma olen otsinud sadamapistiku vargapesa – Amsterdamist siis leidsin! Ma tean küll, et sadamate peremehed, eriti elektrikud pole üldse rahul sellise asja kasutamisega, aga voolu ju tahaks…

Poeskäik oli edukas, sain kõik omale vajaliku ja mõne vidina lisakski. Sadamast 3 km, väga hästi varustatud igat liiki seadmete (elektri, gaasi, WC, n-ö rauakaubad jne) varuosade ja muu merel vaja minevaga. Kellel huvi, siis Hermans Marine link.
Laeval tuled jälle põlevad (varuks ka), vahetasin mootoris õli (vajalik oli kodunt kaasas), enne väljasõitu punkerdasin (maakeeli tankisin) täispaagi 138 liitrit diislit – 360.- €.

Punkerdamiskai

Päris kuueks valmis ei saanud, aga tuli välja, et siis olekski siinne hoovus korralikult veel vastu olnud. Nüüd on mõõn algamas ja mulle abiks.

Plaan… Inimene plaanib, Neptun naerab…

Plaan on minna Inglismaa poole. Siin pool rannikul on iga mingi vahemaa järel sadamasse sõidu laevatee ja neid ma peaksin siis ületama mulle mitte soodsal kursil. Inglismaa pool saan kasutada õiget suunavööndit ning kuna ilmaprognoos vaikse ilmaga seda soosib, siis nii üritan.
See tähendab, et enne reede õhtut mul vist levi pole.
Hetkel tuul täpselt vastu 2-3 m/s, lainet peaaegu pole, väljas 14 kraadi sooja.

Mõned pildid veel laevadest.
Kai otsa peal käisin mööda sellistest iludustest. Ei teagi miks, aga millegi pärast mulle oli see disain sümpaatne. Tundub et toodetakse siinsamas lähedal – koduleht vajutades.

No on k..r..di seksikad! 🙂 Ees 33-jalane ja tagumine 27
Niisugused need kalalaevad on – “tiivad laiali” veavad oma võrke
Ei ole rannavalve, lihtsalt üks lustilaev – oli esiti lagedal merel ankrus või triivis, pärast kihutas ranniku poole
Viimased postitused

Saa teavitusi, kui Hilja postitab