s/y HILJA

Hollandi merepolitsei

Avaleht > Blogi

Härrad olid väga osavõtlikud, aga kahjuks sõnum mulle oli kulukas
Neljapäev, 13.oktoober 2022 (no hea, et pole reede), Hollandi kell 10:00 (08:00 UTC), Ijmunden – Amsterdam, sõidetud 971 nm (Cuxhaven’ist 211 nm, 43 tundi).
… jätkuks eile hommikul VHF-raadios merepolitsei poolt välja kutsutud purjejaht Hilja ning võimuesindaja vestluse kokkuvõtteks sain teada, et olin ületanud laevatee vastassõidusuuna diagonaalis – mis on COLREG-reeglitega vastuolus. Ületada tohib ainult 90-kraadise nurga all.
See kõik kehtib ka meie kodupiirkonnas, aga pole veel kuulnud, et selle üle keegi reaalset järelvalvet teostaks – trahviga ähvardaks. Juttu tehakse vaid siis kui midagi juhtunud on ja siis tõepoolest on süüdi reegli eiraja.

Rikkumist näidati arvutist ja väljatrükilt – teadsin täpselt, et nii ma sõitsin

Täna hommikul kella üheksaks oli kokku lepitud, et ootan Ijmunden’i sadamas oma saatust.
Lühimenetluse korras – trahv 300.- € !!! Valus! Maksta sai kaardiga…
Samasugune summa läheb peale lõunat, alates Eestist tühjaks sõidetud, tanki ehk paaki (2,50/liiter).

Ijmuiden’i sadam on suur, merelt tulles hea koha peal, kohe sissesõidul. Mulle sadamamaks 26,50.
Pean otsima meretarvikute poe. Pirn (tavalisest autopoest pärit), mille vöörilampi vahetasin – oli 24-tunniga muutunud roostekäkiks ja eile õhtul enam ei töötanud. Selle eest oleks vist ka olnud põhjust mulle süüdistus esitada…
Eile õhtul lõppenud ülesõidu lõpuks olin üsna läbi. Pimedas põlesid need tuled, mis veel töötasid – mootori oma ja masti tipus. Mootoriga ankrus olev jaht…
Aga enam ei viitsinud turnida, sadam oli vaid 20 miili kaugusel. Tavaliselt 4 tunni tee. Mulle oli 3 sõlme hoovust vastu ja pressisin 3-4 sõlmega…

Järgmiseks katsumuseks on Calais’-Dover’i vahelt läbipääs, seal on hoovuse õiget pidi läbimiseks vaja kohal olla kell 8 hommikul või õhtul kell 8.
Siit on minna umbes 26 tundi. Seega on vaja startida täna õhtul kell 6 või homme hommikul kell 6.
Parimal juhul võiks järgmine peatus olla Cherbourg, aga enne sinna jõudmist laupäeval on vist kohal kõvemad tuuled ja pean varem sadama otsima.
Ei olnudki tunnet ühtegi smile’i siia juttu panna…

Viimased postitused

Saa teavitusi, kui Hilja postitab