Guadeloupe

Avaleht > Blogi

Pealinna Pointe-à-Pitre sadamakontori seintel on näha regati Route du Rhum võitjate fotod
Neljapäev, 06.aprill 2023, kell Kariibidel 10:00 (14:00 UTC, Eestis 17:00), Guadeloupe – Pointe-à-Pitre, Bas du Fort Marina, sõidetud 125 nm (Dominica’lt 40 nm, 7 tundi).
Ma olen valinud Panama poole purjetamiseks Kariibi mere ületamise n-ö keskelt. Selle teekonna miinuseks on viimase etapi ületuse pikkus – 750 nm ehk umbes 5-6 ööpäeva.

Dominica’lt lahkudes “jälitas” mind veidi aega vihmapilv, aga “otsustas” ikkagi saarele jääda 🙂

Paljud valivad teise variandi ehk liiguvad kanali poole Lõuna-Ameerika põhjakalda riike-saari külastades. Selle teekonna üks ebameeldivamaid ootamatusi on Kolumbias Cartagena juurest kiirenduse saavad tuulepöörised.
Olin just suhelnud s/y Serenada (link vajutades) kapteni Karl’iga – nemad jõudsid mõned päevad tagasi Panamasse. Enne seda ootasid nad soodsat ilma-akent just nimelt enne Cartagena’t üle nädala.
Teiseks miinuseks on sealsete kehvemal majanduslikul järjel olevate riikide kodanike võimalik huvi väärtuslike asjade vastu.

Pointe-à-Pitre sadamas kohti oli ja siia oleks lubatud, erinevalt Le Marin’ist, kauemakski jääda

Veel üks põhjus – mu kuuest rootsi tüüpi gaasiballoonist on täis veel ainult viimane. Neid keegi ringi vahetama pole nõus olnud. Ainsa võimalusena pakutakse uute ostmist – umbes 75.- USD/balloon.
OK – need oleks juba gaasiga täidetud ning umbes veerandi jagu ka mahukamad.
Aga praegustega olen Eestist seniajani rahulikult hakkama saanud ja kahetsen, et Tenerifel tühje ära ei täitnud – mul on autogaasi tankla adapter kaasas.
Netist saada oleva info põhjal on Kesk-Ameerikas ainukese riigina keskkonnateemadele rõhudes juurutanud viimasel aastakümnel LPG-gaasi kasutamist kütusena Dominikaani Vabariik. Kas omal käel ballooni täitmine seal üldse võimalik on… Või missugust üleminekut vaja läheks… No ei leia täpsemat infot…

Rendiauto on jäänud fotole “liblika” idapoolse tiiva suhkrurooga kaetud laugemat maastikku pildistades

Guadelope on sarnaselt Martinique’ga Prantsusmaa saar – seega jälle justkui Euroopas. See saar on omapärase kujuga – nagu liblikas.
Väga vaheldusrikas saar – idapoolne osa on lauge, seevastu läänepoolne mägine.
Ida pool suured suhkruroo põllud, lääne osal mägine metsaala ning džungel.

Miski ajalooline kompleks kiriku ning toredate treppidega – aastasadu vana ja tundub et on tähtis 🙂

Saar on finišiks, iga nelja aasta tagant toimuvale, ühele maailma kuulsaimale soolopurjetajate regatile Route du Rhum. Eesti keeles Rummisõit või Rummitee. Esimene 3542 miili pikkune sõit, mis stardib Põhja-Prantsusmaa linnast Saint Malo, leidis aset aastal 1978 ja hetkeks viimane 2022.

Lääneküljel pole puudust mõnusatest ankrualadest – näiteks liivarannaga…
… või siis väikelinna serval, kus kummikaga otse restorani või poe juurde põristada saab

Siit edasi põhja poole on valikus mitmeid saari, kuhu suunduda – Montserrat, Antigua & Barbuda või Saint Kitts & Nevis…

Veel ühe läänekülje linnakese ankruala…
… ja vaade teisele poole
Peale pealinnas asuva – rohkem kai moodi rajatisega kohta ei leidnud, pildil olev jällegi lääneküljel, kuid ilma asulata ning pigem sobiv korraks maale astumiseks.

Saa teavitusi, kui Hilja postitab