s/y HILJA

Diislituulega edela poole – seal kus Porto Santo ja Madeira

Avaleht > Blogi

Tihasest peaagu poole väiksem linnuke rannikust rohkem kui 100 miili (200 km) kaugusel.
Laupäev, 05.november 2022, Portugali kell 17:30 (17:30 UTC), Lissabon’ist 120 miili loodes, sõidetud 2281 nm (A Coruna’st 257 nm, 48 tundi).

PS! Olen hetkel tegelikult umbes 2 tunni kaugusel Madeirast veidi põhja pool asuvast Porto Santo saarekesest. Kõik on korras nii minu kui laevaga. Esmaspäeva ja teisipäeva vastutuul kahandas tugevalt kiirust ja nii jõuangi kohale alles kolmapäeva õhtuks. Aga ma olen kohal!!! 🙂

Postitan jutud paari päeva kaupa, muidu meiliprogrammid arvavad, et tihedalt saabuvad teavitused võiks spam-i alla liigitada.

Ilma poolest olid reede ja laupäev väga rahulikud. Masin urises ja luristas diislit, põhimõtteliselt oli tuulevaikus.

Enesetunde poolest olid need päevad viletsad. Merehaigus taandus jube visalt, esimesel päeval peaaegu ei söönud midagi.

Reedel õhtul uurisin AIS-i andmeid ümbruses ja kuna olin põhilistest laevateedest ning rannikust piisavalt kaugel, otsustasin merehaiguse seljatamiseks korralikumalt magada. Tõin ahtrikajutist voodiriided vöörikajutisse (sinna ei kosta mootorimüra nii palju, kui masinaruumi kõrval asuvasse ahtrikajutisse) ning magasin vaid paari ärkamisega öö jooksul.

Laupäeval sundisin end miskit sööma ja päeva lõpuks oli enesetunne juba päris hea.
Õhtul avastasin tahvlist Tätte ja Matvere ilmareisi salvestused (kunagi pikkadele lennureisidele “kaasa võetud”). Suunasin pildi kajuti telerisse ja filmiõhtu missugune!

Öösel magasin vöörikajutis vist paremini, kui terve reisi jooksul seni sõidu ajal!

Viimased postitused

Saa teavitusi, kui Hilja postitab