s/y HILJA

Põhjamerel

Avaleht > Blogi

Läbi binokli pildistatud Helgoland – jääb minu külastada järgmisel möödasõidul
Teisipäev, 11.oktoober 2022, Saksa kell 11:00 (09:00 UTC), Helgolandist 10 miili lõunas, sõidetud 792 nm (Cuxhaven’ist 32 nm, 6 tundi).
Cuxhaven’i sadamatasu mulle oli 17.- €, maksta sai automaadis. Sadamas oli vabu kohti rohkesti.
Plaanisin Cuxhaven’ist liikuma hakata kohe järgmise mõõna alguses – peale kella kolme varahommikul. Uni oli nii hea, et enne nelja üles ei saanud. Siis siva asjad kokku ja minema.
Olin õhtul jõudnud peaaegu mõõna lõpuks siia, nüüd sain ujuvkaide kinnituspostide pealt aru, et kogu laevastik on vahepeal tõusnud ligi 4 meetrit kõrgemale!
Seda, missugune lainete mürgel käis Elbe jõe ja Põhjamere kohtumisel – ei ole võimalik sõnadega kirjeldada.
Oma osa mängis merega mestis olev vastutuul (vanasõna, eee.. või siis uussõna – Kuhu ilmakaarde Hilja laevanina keerab, sealt hakkab tuul puhuma 😆).
Stabiilselt püsis 2-meetrine laine, vahele 3-4 meetrised hiiglased! Oli hinge kriipivaid lainest alla prantsatamisi, aga kõik pidas vastu ja mõõnavee liikumise toel jõudsin 6-7 sõlmese (vee suhtes 3-4) kiirusega jälle soolasesse vette.

Tõus toob veevoolu mulle vastu. Tahvlis Navionics’i kaardilt on väga lihtne saada ülevaade, millal vesi on poolt ja millal vastu

Õnneks on siin vastuvool poolteist sõlme, minu kiirus 3-4 sõlme vahel (vee suhtes 4,5), aga on hetki kui vaid 2-3. Purjed on koos, masin põriseb.
Tuleb 5-6 tundi ära kannatada, seejärel tõukab vesi jälle takka 🙂

Viimased postitused

Saa teavitusi, kui Hilja postitab