s/y HILJA

Läänemerd traageldades

Avaleht > Blogi

Keset merd hiiglaslik meretuulikute “park”. Maad ei paistnud veel kusagilt. Minus tärkas vandenõuteoreetik – kas ei olnud ehk taanlased teisipäeva hommikul need ventilaatorid Rootsi suunale käima lülitanud ja mulle mittesobiva tuule tekitanud 😉
Laupäev, 08.oktoober 2022, Taani kell 02:00 (00:00 UTC), Gedser’ist 15 miili kirdes, sõidetud 533 nm.
Reedene sõit kujunes raskeks – tuul 9-14 m/s, täpselt vastu, laine 2-4 meetrit. Mul pole aimu siinsete tuulte iseloomust, kuid nende paari päeva (neljapäeval sadamas oli samamoodi) jooksul jäi meelde selline intervall. Umbes tund on iilid tugevad, siis tund aega keskmised ja on hetki kus vaid pool maksimumist. Saab tund täis ja jälle tuulab kui meeletu.

Meri näitas mulle kui võimas ja ilus ta on.

See oli tegelikult elamus! Kui eemalt näed suurt lainet (pildil on tavaline) majesteetlikult lähenemas ja laeva kõrvale jõudes on ta minust (roolis seistes on mul jalataldadest umbes meeter veeni) kõrgem. Sel hetkel viskab harja veel vahuseks justkui noogutades tervituseks. Järgmiseks tõstab nagu lauatennise palli mu 6-tonnise laeva korraks enda kukile ja purjeka alt läbi jõudes, jätkab rahulikult oma teed.

Tuulikute tuled täiskuu all. No ei saa normaalset pilti rappuvalt laevalt.
Rohelised kolmnurgad on teised laevad – ka nemad näevad mind oma kaardil. Selle eest hoolitseb aparaat nimega AIS.

Pealkirjas kasutatud väljendi illustreerimiseks panen oma viimase 150 miili track’i (punane/must on minu sõidetud teekond, Rootsi rannikul valge/must on teekond Götebörgi aastal 2019).
Hommikul loodaks Gedser’i juurest keerates veidi sirgema jutiga Kiel’i poole suunduda.
Laupäeva pealelõunast lubatakse Kiel’ist läänetuult… Ma isegi ei viitsi ropendada enam.

Viimased postitused

Saa teavitusi, kui Hilja postitab