s/y HILJA

Delfiinid!

Avaleht > Blogi

Põhjamaalase jaoks on nemad kindlasti märk soojemast merest-maast 🙂
Neljapäev, 20.oktoober 2022, Prantsusmaa kell 12:00 (10:00 UTC), Lorient’ -st 20 miili edelas, sõidetud 1536 nm (Cherbourg’ist 234 nm, 44 tundi).

Bäikesetõus Biscaya’l

Viimast 16 tundi iseloomustab sõna – venimine.
Oi kui vähe ma selle aja jooksul olen edenenud. Ookeanilt tulev laine on minu suhtes küljelt, aga sellele tuleb (“traditisooniliselt” Hilja vöörist) vastu siinse tuule poolt tekitatud värskem laine. Selle segapudru tulemusena kõigub laev üles alla, küljelt-küljele ning kogu see jama tapab kiirust.
Öösel, kui lõpuks sain vastutuules napilt kursile, mis võimaldas purjed lahti lasta – õnnestus laev veidi kreeni saada. Nüüd kadus hullem lengerdamine (küljelt-küljele kõikumine) ja natukene tuli kiirust juurde.
Aga ikkagi on seda vähe. Siinsed hoovused pole nii tugevad, kui Inglise kanalis (ka vee suhtes pole kiirus märkimisväärne). Käisin isegi ahtris kontrollimas, ega ma mõnd kalavõrku külge pole haakinud… Ei olnud.

No mida kiirus!? Selle nimi on hoopis aeglus! Belle-Ile saarele 38 miili, Yeu saarele sealt veel 48

Arusaadavalt ei tõmba mind mandrile, kui mul on võimalus oma laevaga külastada saari. Lisaks ei ole siis vaja sõita pikalt sadamasse sisse ning hiljem jälle välja.
Esialgne plaan jõuda täna õhtuks Yeu saarele (Aitäh soovitajale! lähen sinna arvatavasti ülehomme), on asendumas saarega Belle-Ile. Sest kõik allikad ennustavad reedeks tormituuli.

Aegluse pärast mossitamisele tegid lõpu delfiinid! 😎
Viimased postitused

Panama 2024

Üle Kariibi mere

Puerto Rico

Saint Kitts

Saa teavitusi, kui Hilja postitab