s/y HILJA

Varsti kohal esimese suure vee ületuse “stardis”

Avaleht > Blogi

Kõik on minuga samas paadis! Hetkel kiirus stabiilselt 9, pildil 10.1 sõlme 🙂
Kolmapäev, 19.oktoober 2022, Prantsusmaa kell 11:00 (09:00 UTC), Roscoff’ist loodes 15 miili, sõidetud 1427 nm (Cherbourg’ist 125 nm, 19 tundi, keskmine kiirus 6.7 sõlme, max 13.3).
Selle lõigu läbimine on olnud tõsiselt fun purjetamine!
Hoovused olin arvestanud õigesti. Tuult teadsin, et tuleb 12-14 m/s, suund seekord mulle meelepärane – pärituul. Tegelikult olid iilid natuke üle 16. Esialgu poomiga toetatud foka ja poole peale rehvitud (vähendatud suurust) kroot, ise 3 tundi roolis olles – oli see puhas kihutamise rõõm!
Toomas (autopiloot) ei saanud veidi diagonaalis alt läbi kihutava lainega hakkama. Kui tuulekursi (Wind Vane) järgi 180º (täpselt tagant) oma teekonna sain sättida, siis tuli ka Toomas toime!
Laine keris kõrgust, ent mitte ebamugavaks. Ilusad suured olid küll!
Nagu pildi alla kirjutasin, siis vastupidiselt Rootsist tulles kurtmisele – täna oli kogu seltskond minuga!
Tuul, laine, hoovus – andsid mulle sellise kiirenduse, et ööpäevasest sõidust on 5 tundi puudu, aga mul tagasihoidlikumate päevade 24-tunni läbimine tehtud! Öösel merel väljas 16 kraadi sooja!
Tuul, ette aimates, ei vaibunud sugugi üheksaks-kümneks õhtul, vaid peale südaööd. Alles jäi mõnus 7-10 m/s. Laine vajus samuti madalaks. Lasin kroodi ka üleni lahti.
Kuna seekord polnud laine väga kõrge ja suund mulle soodne, siis oli pigem turbo-tuule-mootori üle rõõm! Viimati tangitud küttest olen ära kasutanud 2-3 liitrit. 
Öösel tegin vist järjekordse selle reisi, sõidu ajal magamise rekordi: 4-5 tundi kindlasti.

Kalalaev juba kiirust maha ei võta või suunda ei muuda! Vähemalt polnud võrgud sees, sain ahtrist läbi sõita. Täpselt kirjutamise ajal oli vaja suure laia mere peal napikas teha.

Biscaya ületuse osas on endiselt prognoosid kehvad. Sinna selliste tuultega nina ei topi. Aga pikalt ei heieta ka. Kui kohal olen, siis näeb…

Viimased postitused

Saa teavitusi, kui Hilja postitab